Звернення МОО Єдиного Центру

Звернення МОО Єдиного Центру

ВЛАДА НЕ ХОЧЕ, А МИ ПАМЯТАЄМО!Завтра, 27 листопада, роковини пам’яті жертв голодомору 30-х років. МОО Єдиного Центру закликає кожного миколаївця пам’ятати, без огляду на політичні перипетії.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Новий прорив в політичне буття
2008-11-14 16:22:00

Новий прорив в політичне буття

Єдиний Центр - один з останніх політичних проектів в Україні. Політики - засновники Єдиного Центру неохоче „розкривають карти\" про подальші плани нової політичної сили. Проте одразу відчувається створення потужної, високоінтелектуальної політичної організації. Сьогодні Єдиний Центр активізує свою роботу в регіонах України, зокрема створено Миколаївську обласну організацію, йде процес формування районних та міських організацій Миколаївщини. Наш гість, член політичної ради Єдиного Центру, голова Миколаївської обласної організації Єдиного Центру, заступник голови облдержадміністрації Володимир Вікторович Луста.

-    Володимире Вікторовичу, велика кількість політичних партій в Україні навіть в Первомайську їх зареєстровано понад 60 створює серед виборців вибачте, деяку алергію до політики, до політичних процесів?

 -    Це питання я розцінюю як згоду на підвердження сказаного в запитанні. - Згоден, що відчуття алергії до політики, як і до багатьох політиків, дійсно існує. Правда ми, українці не першовідкривачі у створенні такого собі різнобарвного політичного спектру : навіть сусідня Польща ще зовсім донедавна налічувала у своєму політичному арсеналі понад 400 політичних партій. Скажу одне, ми повинні ці процеси пройти. Україна вже деякого досвіду набула, ми є свідками того, що потужні партії з повноцінними структурами зникали з політичного Олімпу, не кажу вже про партії - одноденки. Чому це відбувалось? Тому, що відповідні політичні сили не дотримувались власних ідеологічних принципів, втрачали зв\'язок із низовими організаціями, з пересічними партійцями. Скажу, що і нині існуючі партії в Україні, на жаль, у своїй більшості використовують принципи популізму, вождизму, що приводить до відходу від ідеології та партійних принципів. Створення Єдиного Центру і стало необхідним задля того, щоб відмовитися від застарілих, неперспективних методів партійного будівництва.

 -    Значна кількість членів партії складається з колишніх представників Нашої України, інших партій демократичного спрямування: чи внесуть „нову хвилю" люди, які вже перебували в інших політичних силах?

 -    Не можу погодитись, що значна кількість членів Єдиного Центру складається саме з колишніх членів Нашої України чи інших політичних партій. Якщо враховувати те, що перші політичні партії в Україні виникли ще за існування КПРС, то за цей час велика кількість населення перебувала в політичних партіях. Люди шукали себе в політиці, багато хто робить це і досі. Тому ми ставимось позитивно до прийняття в лави Єдиного Центру колишніх членів інших партій за умови, що ці люди за переконаннями відповідають позиціям нашої політичної сили і за ними не тягнеться якийсь негативний „шлейф" у вигляді суворих доган, правопорушень, аморальних дій тощо. Разом з тим, політичний досвід, набутий в іцших партіях, очевидно,також не завадить. До речі, в рядах Єдиного Центру понад 60 відсотків тих, хто раніше не перебував в інших партіях.

 -    Єдиний Центр може претендувати на ту політичну силу, яка нарешті внесе стабільність в політичне життя в Україні ?

 -    Звісно, ми будуємо політичну силу, яка має на меті створити політичну стабільність, причому стабільність має базуватись виключно на програмних демократичних засадах.

 -    Якими акціями має привернути увагу громадскості Миколаївська обласна організацію Єдиного Центру ?

 -    Щодо політичних акцій, які підтримає єдиний центр, відповім так, - політичні акції, в разі їх проведення, мають відповідати тим політичним реаліям, що можуть скластись. Подібні заходи не є самоціллю нашої політичної сили. Ми плануємо акції економічного, соціального, гуманітарного характеру, будемо активно підтримувати і ініціювати передові методи розвитку нашого суспільства.  Я задоволений, що до наших лав приєднуються саме такі люди, з якими сміливо можна здійснювати важливі кроки до створення позитивного іміджу нашої держави. Те ж саме відбувається і в наших міських та районних організаціях, до ініціатив з найвіддаленіших куточків Миколаївщини будемо прислухатись і надавати всебічну підтримку.

-    Як проходять процеси утворення міських та районних організацій Єдиного Центру на Миколаївщині?

-    На мій погляд, процес утворення організацій Єдиного Центру в містах і районах Миколаївської області йде динамічно і впевнено. Протягом трьох місяців нам вдалося сформувати структури і в повному обсязі забезпечити організаційні заходи щодо становлення організацій Єдиного Центру в містах і районах нашої області. Одночасно відбувається формування первинних організацій.

-    На які джерела фінансування розраховує Єдиний Центр?

-    Джерела фінансування політичних партій у цивілізованих країнах здебільшого формуються з партійних внесків, підтримки бізнесменів та громадян. Засновники нашої політичної сили на початку її створення орієнтувались і розраховували на те, що до Єдиного Центру буде проявлено інтерес вітчизняного бізнесу. Сподіваємось, що й на рівні Миколаївщини, міст і районів у наші ряди також будуть вливатись представники бізнесу, підприємці, які матимуть бажання фінансово підтримувати партію.

-    У звязку з розпуском Верховної Ради України очікуються вибори. Очевидно, Єдиний Центр повинен брати активну участь у виборчому процесі?

-    Парламенські вибори - це іспит для будь-якої політичної сили, тому ми включаємось у виборчий процес і проводимо повноцінну агітаційну роботу, незважаючи на те, що партія перебуває у процесі становлення

-    Ви проходили стажування в США,  в Польщі.  Чи маєте намір впроваджувати зарубіжний досвід у процес розбудови політичної організації, до керівництва якої Ви належите ?

-    Перебуваючи на посаді першого заступника ССТ „Нібулон", я неодноразово бував у відрядженнях в багатьох країнах. Проходив стажування за кордоном: січень 1999р. - США, штат Пенсільванія, м. Філадельфія „Програма розвитку інвестування"; липень 2002р.  - Польща,  м.Краків „Програма впровадження демократичних змін в Україні через зміцнення можливостей місцевого самоврядування". Крім того, подібні питання я вивчав у Німеччині, Туреччині та в інших країнах. Дійсно, там склались відповідні багаторічні традиції як у політичному, економічному, так і в гуманітарному плані. Найбільш схожими до наших реалій відбувались процеси в Польщі. Там вони проходили іноді також зі скандалами, але швидко і доволі активно. Проте я не ідеалізую закордонний досвід, скажу більше - досвід України згодом у світовому масштабі буде неперевершеним. Прийде час, і ми самі його будемо вивчати. Особисто я, знаходячись за кордоном, вже на другий день відчуваю велике бажання повернутись в Україну Закордонний досвід діяльності політичний партій корисний , звісно, деякі елементи варто впроваджувати і в нас, але ми маємо  самі торувати  свій  нелегкий  шлях  .

-    Що Ви можете сказати про структури Єдиного Центру на Первомайщині?

-    У місті Первомайську і в Первомайському районівідбулися процеси обрання керівництва відповідних організацій нашої політичної сили. Орендуються приміщення для офісів, обладнуються приміщення, закуповується оргтехніка і найголовніше - як до міської, так і до районної організацій щоденно подають заяви бажаючі поповнити лави Єдиного Центру. До міста Первомайська в нас прикута особлива увага, багаторічна політична нестабільність у вашому місті нас тривожить. Можливо, Єдиний Центр зможе стабілізувати ситуацію в „північній столиці" нашої області.

-    Як можна стати членом політичної організації Єдиний Центр ?

-    Хочу підкреслити, на відміну від інших, ми не ставимо завдання за будь-яку ціну нарощувати кількісний склад організацій. Зрештою, процеси так і відбуваються : сьогодні стати членом політичної організації може любий громадянин. Якщо ми запрошуємо, або агітуємо когось увійти в наші ряди, то звертаємось до тих людей, в котрих бачимо порядність, патріотизм і активність. Статутом також передбачено трьохмісячний кандидатський стаж.

-    Дякую за цікаву розповідь, від колективу редакції висловлюю щирі побажання, успіхів у процесі діяльності на благо розвитку і стабільності України.

-    Бажаю первомайцям добра, спокою, мирної праці і міцного здоров\'я!

 

Імідж Первомайська

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"