Звернення МОО Єдиного Центру

Звернення МОО Єдиного Центру

ВЛАДА НЕ ХОЧЕ, А МИ ПАМЯТАЄМО!Завтра, 27 листопада, роковини пам’яті жертв голодомору 30-х років. МОО Єдиного Центру закликає кожного миколаївця пам’ятати, без огляду на політичні перипетії.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Світлана Анатоліївна Вовк:  Село живе, бо там є школа
2008-12-24 12:40:00

Світлана Анатоліївна Вовк: Село живе, бо там є школа

Що може бути кращим в житті, як спогади про юність, шкільну молодість, особливо в стінах звичайної сільської школи? Шкільні та дошкільні установи на селі сьогодні потребують посиленої уваги. Ситуація в структурах освіти на Первомайщині ще десяток років тому перебувала в загрозливому стані. В деяких селах припиняли діяльність дошкільні дитячі заклади , а іноді й школи. Проте можна стверджувати, що криза на освітянській ниві Первомайщини здолана насамперед завдяки активній діяльності начальника відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації, депутата районної ради, Світлани Анатоліївни Вовк.

-     Світлано Анатоліївно, протягом 90-х років, під час розвалу головної виробничої бази на селі – ліквідації колгоспів та радгоспів, коли нависла загроза і над сільськими закладами освіти, Ви очолювали колектив школи в селі Мигія. Що Вам вдалося, а що не вдалося здійснити в процесі порятунку та відродження освіти на селі ?
Усім серцем і душею я сприйняла проголошення незалежності України. Відчула, перш за все, свою відповідальність за країну, за дітей, за їхнє майбутнє. А про Мигію у мене найкращі спогади. Я навіть не помітила, як виросли троє моїх дітей. Процес будівництва школи відбувався на їхніх очах. Школу почали будувати у 1991 р., а відкриття школи-новобудови відбулося 15 вересня 1993 року. Відомо, що в 1991 р. по всій Україні було розпочато будівництво багатьох освітянських об’єктів, більшість яких, на жаль, залишились довгобудами. Але школу в Мигії ми відстояли. Це було велике бажання батьків, вчителів, громадськості села. Уявіть собі ситуацію, коли при зведенні кожного наступного поверху школи (школа є триповерховою) об’єкт хотіли заморозити, рекомендували добудувати за рахунок місцевого бюджету. Добрі люди навчили мене, як паралельно із будівництвом школи вирішувати питання
Соколов  І.О. Ці люди знають стан освітянської галузі. На засіданнях комісії вносять ділові пропозиції, визначають першочерговість об’єктів, проблеми яких треба вирішувати. Як правило, освіта додаткові кошти щороку отримує лише на придбання шкільних автобусів. А так ми фінансуємось на рівні формульних розрахунків Мінфіну України.
-    Чи мають заклади освіти району матеріальну підтримку від місцевих виробників, підприємців, окремих батьків? Хто вони ?
-    Без сумніву. Це депутати районної ради Маляренко О.Ю., Бушилов Д.І., Воронін Б.І., Чернецький В.А., Кульчицький  В.В., Малюк А.М. Підтримку завжди отримують Чаусівський НВК №1, Тарасівська, Романобалківська, Мигіївська, Лисогірська №1, Кримківська та інші школи. Серед меценатів обов’язково слід назвати Конельського П.М., Маляренко Т.Д., Пака Ю.Д., Короля С.М., Корнацького А.О., Чекітяна А.Ф., Габова С.В., Стругай Т.М.
-   Як вирішуються питання перевезення дітей, організації харчування, благоустрою шкіл, придбання обладнання , зокрема комп’ютерної техніки та навчальних посібників ?
-    Саме життя поставило перед нами питання щодо підвезення дітей до шкіл (в зв’язку з реорганізацією в АПК). На сьогодні – це 6 шкільних автобусів, лише один ми отримали за кошти Державного бюджету, а всі інші придбані за кошти місцевого бюджету. Шкільні автобуси мають Чаусівський НВК №1, Тарасівська,  Жовтнева, Полтавська, Романобалківська, Мигіївська ЗОШ. Потреба в нових автобусах є. І ми над цим працюємо.
    Щодо харчування. Вже кілька років ми безкоштовно харчуємо учнів 1-4 класів, дітей пільгової категорії та дітей із малозабезпечених сімей. Сьогодні, наприклад, вартість 1 дітодня становить 5 грн. 30 коп. Це тільки бюджетні кошти, але кожен директор школи піднімає вартість харчування за рахунок спонсорських та позабюджетних коштів. Вже кілька років ми цілеспрямовано працюємо над оновленням матеріальної бази шкільних їдалень та харчоблоків Катеринківського НВК, Грушівської, Зеленокошарської, Кримківської, Кумарівської, Станіславчицької шкіл, були взагалі відсутні їдальні або ж вони були розташовані у непристосованих приміщеннях. Поступово замінюємо електроплити, холодильники, встановлюємо бойлери. За один рік придбали для всіх без винятку шкіл посуд. Лише за 2 останні роки придбали меблі для шкільних їдалень 10 шкіл. Але проблем ще вистачає.
    Що стосується комп’ютерної техніки та застосування ІКТ в навчально-виховному процесі шкіл. Всі 16 шкіл І-ІІІ ступенів мають сучасні навчальні комп’ютерні комплекси НКК. Плануємо придбати інтерактивні дошки, мультимедійні проектори тощо.
-    Як людину-лідера Вас обрано головою районної організації політичної партії Єдиний Центр, разом з тим Ви є членом Політичної Ради Єдиного Центру і членом Президії Миколаївської обласної організації Єдиного Центру. Хто, як не Ви зможе охарактеризувати нову політичну силу, зокрема її діяльність на теренах Первомайщини.
оснащення школи меблями, технічними засобами тощо.
Фінансово допомагали тодішній Мигіївський радгосп-технікум, «Птахопром», хоча школа будувалась за державні кошти, і замовником  будівництва виступило УКБ облдержадміністрації.
    Школа в Мигії вистраждана. На початку 90-х років жодної школи з такими жахливими умовами навчання не було, крім Зеленокошарської ЗОШ. Хто слідкує за змінами в освітянській галузі, той тепер зрозумів, чому я так наполегливо займалася реконструкцією Зеленокошарської школи, бо це не робить честі державі, коли у неї занедбані школи. І це дійсно сказано про мене, що я вмію будувати на розваллях.
-     Чи вдається Вам в необхідних обсягах, як голові депутатської комісії з питань освіти, культури, спорту та засобів масової інформації відстоювати позиції  сфери освіти перед іншими важливими напрямками діяльності, що фінансуються районним бюджетом?
    Хочу наголосити, що в нашій комісії працюють надзвичайно відповідальні люди. Тут поєднуються і досвід, і професійність, і молодість, і креативність. Це Ярмульський А.Є., Косташенко Л.А., Абубакіров Д.Г., Шевченко О.С., Жуматій Н.В., Дуденко В.Г., -     Я не випадково на початку нашої розмови сказала про своє сприйняття незалежності України. Так, я у минулому член КПРС, секретар Первомайського райкому ЛКСМУ. Протягом 17 років незалежності нашої держави і донедавна залишалася поза партійною. Але я ніколи не була байдужою. Були такі епізоди в моєму житті, коли на мене чинили тиск, вимагаючи стати членом конкретної партії. Влітку 2009 року я зробила свідомий вибір і стала членом партії Єдиний Центр. Я підтримую ідеологію єдино центризму . Ніколи не переймалася партійним будівництвом, а тепер цим займаюсь. В нашому районі в рядах Єдиного Центру 90% тих, хто раніше не перебував в інших партіях. Ці люди за переконаннями відповідають позиціям Єдиного Центру.
-   Завершується складний для всіх нас 2008 рік – яким він запам’ятається Вам і які побажання Ви хотіли б висловити мешканцям міста Первомайська та Первомайського району ?
-    2008-й для мене і моїх колег є звичайним робочим роком. Зроблено багато, все заплановане зроблено було вчасно. Освітянська галузь працює стабільно. Я прихильник політики маленьких успіхів. Не хаотична робота зранку до вечора, а системна робота до завершення. Все повинно мати свій логічний початок і логічний кінець. Треба робити справу, а не створювати видимість роботи. Напередодні нового 2009 року всім добрим людям бажаю :
-    бути щасливими, вміти бути щасливими, не відмовлятися від щастя, бажати щастя, щоб у новому році щасливих людей стало більше;
-    не жити в ненависті. Весь світ захлинається в ненависті, люди знищують один одного. Схаменіться!!!
-    не дозволити себе зламати, і навіть принизити;
-    побільше позитивних емоцій, невпинного руху вперед; йти дорогою добра;
-    робити корисне та приємне.
Нехай 2009 рік стане таким, яким  ми хочемо його бачити !
 

Володимир Войтенко, головний редактор журналу «Імідж Первомайська», голова Первомайської міської організації Єдиного Центру журнал «Імідж Первомайська»

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"