Звернення МОО Єдиного Центру

Звернення МОО Єдиного Центру

ВЛАДА НЕ ХОЧЕ, А МИ ПАМЯТАЄМО!Завтра, 27 листопада, роковини пам’яті жертв голодомору 30-х років. МОО Єдиного Центру закликає кожного миколаївця пам’ятати, без огляду на політичні перипетії.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Центр добра, співчуття і допомоги
2009-06-11 10:42:00

Центр добра, співчуття і допомоги

В районній газеті "День за днем" було опубліковано статтю про обласний центр соціально-психологічної допомоги, директором якого є Янковська Людмила Анатолієвна, голова Вознесенської районної організації Єдиного Центру.

    Так співпало цього року, що під час святкування Дня Вознесенська четверту річницю з дня відкриття святкує й обласний центр соціально-психологічної допомоги, який розташовано в нашому місті. В п'ятницю, 29 травня, працівники й тимчасові мешканці центру гостинно зустрічатимуть гостей - колишніх клієнтів цього закладу з нагоди річниці його відкриття.
    Напередодні святкової для колективу цього закладу події кореспондент міської газети відвідала його, поспілкувалася з працівниками та директором центру допомоги Людмилою Анатоліївною Янковською, яку, доречі нещодавно нагороджено Почесною відзнакою «За активну громадську діяльність» Міністерства України у справах сім'ї; дітей, молоді та спорту.
    Як вже зазначалося, візит кореспондента газети відбувся у розпал підготовки до свята. Тож обстановка передсвяткової суєти була доволі зрозумілою. Працівники та клієнти центру заклопотано займалися генеральним прибиранням та косметичним ремонтом приміщення, яке дихало свіжістю: стіни й двері вже пофарбовані, вікна невдовзі будуть вимиті до яскравого блиску, випрані, випрасувані й підкрохмалені білосніжні завіси готові повернутися на свої місця. А на подвір'ї розмаїття дерев, кущів і квітів радують око різнобарвними кольорами, дякуючи за дбайливий догляд.
    Розмовляючи з Людмилою Анатоліївною, директором обласного центру, стало зрозуміло, що ця самовіддана, енергійна, доброзичлива, відкрита душею і серцем красива жінка не просто виконує свою повсякденну справу, а майже живе й дихає нею. Тому й навколо себе об'єднала таких же співробітників, неспокійних вдачею, з розумінням того, що їхня робота просто необхідна для пацієнтів центру соціально-психологічної допомоги.
    Як зазначила в розмові Людмила Анатоліївна, за чотири роки заклад пройшов складний період становлення, набув власного обличчя, має свої традиції, знаний не тільки в області. Одна з традицій - щорічно святкувати День центру наприкінці травня, так як ЗО травня 2005 року центр отримав державну реєстрацію.
 
    За період діяльності обласного центру соціально-психологічної допомоги його послугами скористалися 1809 осіб з 19 районів області (в т.ч. міст), клієнтами цілодобового стаціонару з різних причин стало 437 ОСІб, В т.ч. 186 жінок, 80 чоловікін та 171 дитина. Статистика говорить про те, що найбільш ураженою категорією, яка потребує сторонньої допомоги, є жінки з дітьми. Переважна більшість із тих, хто звертався за допомогою, - діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, в¬пускники інтернатних закладів, мами з дітьми (навіть з грудними відразу після виписки з пологового будинку), які з різних об'єктивних причин не мають житла, документів, джерел для існування, не мають підтримки з боку рідних або потрапили в екстремальну ситуацію.
    - Спеціалістами нашого центру, - продовжує Л.А. Янковська, - проводиться кваліфікована робота щодо вирішення проблем клієнтів, підготовки їх до самостійного життя, набуття навичок з самообслуговування, догляду за дитиною. За необхідності навчаємо їх користуватися побутовими приладами, проводимо заняття з планування сімейного бюджету, ведення домашнього господарства тощо.
    Коли у клієнта відсутні родинні зв'язки або вони перебувають у стані конфлікту, не мають жодного документа, який може засвідчити його особу, спеціалістам доводиться проводити і таку роботу, як ідентифікація особи, написання позовної заяви до суду, написання запитів до організацій, підприємств, установ, де раніше працював клієнт щодо підтвердження його трудового стажу, пошук та налагодження родинних стосунків.
(Закінчення читайте у наступному номері)

 

День за днем

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"